فهرست:

در بررسی ویژگی های لاراول می توان به این نکته اشاره کرد که، لاراول یک فریمورک متن باز به زبان PHP است و مفاهیم آن قابل فهم و درک آن بسیار آسان است. لاراول به ایجاد اصولی یک وب اپلیکیشن کمک می کند برنامه های نهایی پیاده شده در لاراول به خودی خود ساختارمندتر و عمل گرا تر خواهند بود. لاراول مجموعه ای غنی از قابلیت ها را ارائه می دهد و در آن ویژگی های اساسی فریم ورک های PHP مانند CodeIgniter و Yii و سایر زبان های برنامه نویسی مانند Ruby on Rails را در خود جای داده است بطور کلی لاراول دارای مجموعه ای بسیار غنی از ویژگی ها است که سرعت توسعه وب را افزایش می دهد. اگر با Core PHP و Advanced PHP آشنایی دارید، لاراول کار شما را آسان می کند. اگر می خواهید یک وب سایت را از ابتدا توسعه دهید، ویژگی های لاراول کمک می کنند تا در وقت زیادی صرفه جویی کنید. علاوه بر این وب سایت ساخته شده با لاراول ایمن است و درنظر گرفتن این نکته از حملات احتمالی به وب سایت جلوگیری خواهد کرد. در کل ویژگی های لاراول بسیار زیادند و سعی می کنیم در پایین به تعدادی از آن ها بطور مختصر اشاره داشته باشیم.

مزایای استفاده از لاراول

  • انجام تست های متعدد از واحد های مختلف برنامه با دستورات ساده
  • لاراول برای توسعه وب سایت شما قابلیت استفاده مجدد components نوشته شده برای سایر فریم ورک ها را دارد، از این رو زمان قابل توجهی در طراحی وب اپلیکیشن مورد نظر شما صرفه جویی خواهد شد.

Composer

زمانی که اقدام به توسعهٔ نرم‌افزار می‌کنیم، گاهی‌ اوقات نیاز به استفاده از پکیج‌ها و کتابخانه های سایر برنامه ‌نویسان داریم تا بتوانیم به جای آنکه خود اقدام به نوشتن مثلاً کلاس خاصی کنیم، از کدهایی که قبلاً توسط سایر دولوپرها نوشته شده و آزمایش خود را پس داده‌اند استفاده نماییم و Composer هم ابزاری است که فرایند Dependency Management (مدیریت وابستگی‌) را برای دولوپرهای زبان برنامه‌نویسی PHP تسهیل می‌کند و لاراول کاملا با Composer سازگار است.

Artisan

رابط خط فرمان مورد استفاده در لاراول Artisan نامیده می شود . این خط فرمان یکی دیگر از ویژگی های لاراول بوده و شامل  مجموعه ای از دستورات بوده که به ساخت یک وب اپلیکیشن در Laravel کمک می کند.

ویژگی های لاراول

ویژگی های اصلی مورد اشاره در زیر Laravel را به یک گزینه ایده آل برای طراحی برنامه های وب تبدیل می کند:

مدولار بودن

لاراول حدودا 20 کتابخانه و ماژول داخلی را در اختیار شما قرار می دهد که به پیشرفت برنامه کمک می کند. هر ماژول می تواند با Composer تلفیق شود و به راحتی روزرسانی گردد.

قابل آزمایش بودن

قابل بررسی و آزمایش بودن از ویژگی های لاراول است، لاراول شامل ویژگی ها و راهنماهایی است که برای آزمایش پروژه در موارد مختلف کمک می کند. این ویژگی قابلیت دیباگ و رفع ایراد های نهایی پروژه را برای توسعه دهنده راحت و آسان می کند.

Routing

لاراول یک روش انعطاف پذیر برای تعریف Rout ها در وب اپلیکیشن مورد نظر به کاربر ارائه می دهد این Rout ها به مقیاس بندی برنامه به روش بهتر کمک کرده و عملکرد نهایی آن را ارتقاء می دهد.

مدیریت پیکربندی

یک وب اپلیکیشن طراحی شده در لاراول در محیط های مختلفی اجرا خواهد شد، یعنی تغییر پیوسته ای در پیکربندی آن وجود خواهد داشت. لاراول رویکردی سازگار برای مدیریت پیکربندی به روشی کارآمد ارائه می دهد.

Query Builder and ORM

لاراول کوئری های منعطفی را در قالب ORM (Object Relational Mapper) و ActiveRecord را با تحت عنوان Eloquent در اختیارتان قراد خواهد داد.

Migrations

یکی دیگر از ویژگی های لاراول پشتیبانی از تغییرات پایگاه داده است، Migrations ها مانند ورژن کنترل برای پایگاه داده شما عمل می کنند به این صورت که به تیم توسعه شما امکان می دهند تا طرح پایگاه داده برنامه را تغییر داده و به آن را اعمال کنید. اگر تاکنون مجبور بودید به صورت دستی ستونی را به پایگاه داده خود اضافه کنید Migration این قابلیت را به شما می دهد که این فرایند را بصورت خودکار مدیریت کنید.

Template Engine

لاراول از موتور Blade Template استفاده می کند، یک زبان الگوی سبک برای طراحی بلوک های سلسله مراتبی و طرح بندی با بلوک های از پیش تعریف شده که شامل محتوای پویا هستند.

ایمیل

لاراول شامل یک کلاس Email است که به ارسال نامه با محتوای و پیوست از طرف وب اپلیکیشن کمک می کند.

احراز هویت

احراز هویت کاربر یک ویژگی مشترک در برنامه های وب است. لاراول با بخشی از پیش طراحی شده احراز هویت را آسان می کنداین بخش در لاراول شامل ویژگی هایی مانند ورود، ثبت نام، رمز ورود فراموش شده و ارسال یادآوری رمز عبور می باشد.

صف

لاراول شامل سرویس های صف متعدد است، سرویس هایی مانند ارسال ایمیل به تعداد زیادی از کاربران یا یک کار مشخص است. این صف ها بدون اینکه منتظر انجام شدن کار قبلی باشند، به آسانی در انتظار اجرا قرار خواهند گرفت.